House of the Dragon’un ikinci sezonu daha az bölümle gelecek

“House of the Dragon” dizisinin ikinci sezonu yakında başlıyor ve yakın zamanda ana fragmanıyla izleyicilere epik bir bakış sundu. Ancak, bu sezon “Game of Thrones” öncesine dayanan dizide bazı değişiklikler olacak; bu sefer daha az bölüm olacak. İlk sezonun 10 bölümlük koşusunun aksine, ikinci sezon sadece sekiz bölümden oluşuyor. HBO dizisinin yürütücü yapımcısı Entertainment Weekly’ye yaptığı açıklamada, bu kararın yaratıcı bir tercih olmadığını belirtti. Sara Hess, “Bu gerçekten bizim tercihimiz değildi,” şeklinde konuştu.

Bu sezon daha kısa bir yayın süresine sahip olmasına rağmen, dizinin geleceğiyle ilgili planlar tam gaz devam ediyor. Henüz resmi olarak onaylanmamış olsa da, yapımcılar yazım sürecine derinlemesine dalmış durumda. Ryan Condal, her yeni sezonun iki yılda bir yayınlanabilmesi için, sanki onaylanmış gibi plan yapmak zorunda olduklarını belirtti.

Condal, dizinin gelecekteki yönü hakkında şunları söyledi: “Sonuca hızla ulaşmak istemezsiniz, ama aynı zamanda misafirliğinizi uzatmak da istemezsiniz. Bu tarih 150 yıl boyunca Daenerys’e kadar devam ettiği için, bazı uçları bağlayıp bazılarını kasıtlı olarak açık bırakmak çok tatmin edici bir yer bulmak istersiniz.”

“House of the Dragon” ikinci sezonu, Targaryen’lerin birbirleriyle savaş halinde olduğu ilk sezonun dramatik olaylarından hemen sonra başlıyor. Bir tarafta Aegon ve Alicent yeşilleri yönetirken, diğer tarafta Rhaenyra ve Daemon siyahları yönetiyor.

Bu, tek “Game of Thrones” yan dizisi değil; iki başka diziden de olumlu gelişmeler geldi. Bu, yılın başlarında Kit Harington’ın Jon Snow yan dizisinin iptal edildiği haberinin ardından geliyor. “House of the Dragon” ikinci sezonu 16 Haziran’da başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir